Styrelse

 

Magnus
Magnus Carlsson
Ordförande
Epost: magnus.carlsson@volvocars.com
Geogr. placering: VCC PVS3

 

 


Mikael Edvardsson
Sekreterare
Epost:mikael.edvardsson@volvocars.com
Geogr. placering: Volvocars, Mölndal på Södra Porten 72:6.

 

Dennis_Havama_VUH
Dennis Havama
Styrelseledamot 
Epost:dennis.havama@volvo.com
Geogr. placering: Volvo Bussar, Arendal

arnenilsson
Arne Nilsson
Styrelsesuppleant
Epost:arnen.lincoln@outlook.com
Geogr. placering:

 

 

Per Lovén
Styrelseledamot
Epost: per.loven@volvo.com
Geogr. placering: IT Business Analyst, Group IT, ARH

 

Kristina Rundbäck

Kristina Rundbäck
Styreleseledamot
Epost:kristina.rundback@volvo.com
Geogr. placering: Volvo Penta AB, Eriksberg

 

 

me
Petra Jonasson
Kassör 
Epost: Petra.jonasson@volvo.com
Geogr. placering: Volvo GTT, Arendal

 


Lena Clausen
Styrelseledamot
Epost: lena.clausen@volvo.com
Geogr. placering: Group IT, Arendal

 


Peter Praetorius
Styrelseledamot
Epost: peter.praetorius@volvo.com
Geogr. placering: Volvo, LA13 kontoret i Tuve fabriken

 


Sebastian Svahn
Styrelsesuppleant
Epost: sebastian.svahn@volvo.com
Geogr. placering: Skövde, i E-fabriken

 


Anna Wrige Berling
Styrelsesuppleant
Epost: anna.wrige@volvo.com
Geogr. placering: Volvo AB, M1 Lindholmen

 


Ulf Eriksson
Styrelsesuppleant
Epost: ulf.ka.eriksson@volvo.com
Geogr. placering: Volvo GTO, VGHQ 4B

 


Lisa Jensäter
Styrelsesuppleant
Epost: lisa.jensater@volvo.com
Geogr. placering: Brand Experience, Group Communication, VGHQ

 

Revisorer

Två revisorer för ett år, varav 1 auktoriserad:

  • Louise Berhane, ej auktoriserad
  • Mattias Arvidsson, KPMG

Två revisorssuppleanter för ett år, varav 1 auktoriserad:

  • Stina Carlsson, ej auktoriserad
  • Erik Holmsäter, auktoriserad